Батьківські збори для батьків учнів Підготовчого відділення ліцею (абітурієнти 5 класу) відбудуться в П'ЯТНИЦЮ, 29.09.2023, о 17.00 в режимі конференції ZOOM
Ідентификатор конференції: 753 166 1212
Код доступу: 2r498k
РЕЗУЛЬТАТИ ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНИХ РОБІТ АБІТУРІЄНТІВ 5 КЛАСУ ЗАЛ "ПЕРСПЕКТИВА":
ЗПШ "Мрія", математика: |
ЗПШ "Світанок", математика: |
Цапко Микита - 12 Пледжиян Дар'я - 10 Медведь Євген - 9 Галантюк Олександра - 11 |
Вознов Павло - 11 Савцов Давид - 8 Сіренко Максим - 11
|
Батькам п'ятикласників
Щороку до ліцею приходять п'ятикласники, учні з інших шкіл міста. Всі – без винятку – чудові діти: веселі та серйозні, обережні та безшабашні, уперті та слухняні… Усі різні, всі цікаві, смішні та дуже зворушливі… І дуже важливо, щоб згодом вони стали справжніми ліцеїстами… Тому щороку найпріоритетнішим напрямком у роботі психологічної служби є супровід процесу адаптації 5-х класів.
Отже, любі батьки та інші значущі для дитини дорослі! Ознайомтеся з інформацією психологічної служби, яка базується на багаторічному досвіді роботи з учнями 5-х класів у ліцеї «Перспектива».
По-перше, (і це найголовніше), ваша дитина має бути щасливою і здоровою,
По-друге, має право на свою індивідуальність, свій темп засвоєння інформації, свої терміни дозрівання. Тому адаптуватися до нових умов навчання, до нового колективу та нової системи вимог кожна дитина буде по-своєму і свого часу.
По-третє, батькам п'ятикласників корисно знати, що зниження успішності при переході з початкової школи до середньої ланки відбувається у всіх школах міста (і країни). Це закономірний процес, він обумовлений об'єктивними причинами і має тимчасовий характер. Тому будь-яка оцінка, а особливо на етапі адаптації, є лише сигналом (!) до поступового вирішення старих і нових навчальних завдань.
Не зайвим буде сказати і про помилкові установки батьків. Вони так часто зустрічаються, що їх можна назвати типовими:
- «Все, ми вже в ліцеї, всі проблеми вирішено!» Насправді, вирішено лише завдання – «надійти до ліцею». А інші, по-своєму закономірні проблеми, ще виникатимуть і до них треба бути готовим – тобто ставитись по-діловому – аналізувати, а не драматизувати, вирішувати, а не уникати
- «До психологів звертатимемося лише в крайніх випадках. А краще взагалі не звертатися! Насправді звернення до психологів не говорить про те, що ви не впоралися, а свідчить про грамотний підхід до вирішення проблем. Погодьтеся, ви і не зобов'язані все знати і розуміти в такій специфічній сфері, як навчання та психологія індивідуальних відмінностей.
- «Раз наша дитина вже в 5 класі, то все, вона вже виросла! Вже великий і нехай все робить сам! І відразу – зворотна, дзеркальна установка – «Він нічого ще не вміє, йому не повинно бути важко, мені його дуже шкода...» Це небажані крайнощі. Вважається, що на етапі адаптації розумний і ненав'язливий контроль з боку батьків необхідний, адже підтримки потребують не тільки невмілі та маленькі діти. Але зовсім інша справа, якщо ваш контроль виглядає на ділі як «робити замість дитини», а не «разом із нею»…
І останнє. Якось учням 5-х класів ліцею поставили 2 запитання: «Що ти можеш сказати батькам майбутніх 5-ти класників? » та «Що можна порадити самим майбутнім 5-ти класникам?» Ось що вони відповіли:
1.«Батьки не повинні:
- залякувати дітей, говорити, що якщо ти не робитимеш те й те, то тебе виключать ...
- лаяти через погані оцінки, адже дитина засмучується, а його треба підбадьорювати
- робити за дітей їхню роботу»
2. «У ліцеї добре навчається той учень, який:
- вміє тримати себе в руках, не вирішує проблеми за допомогою рук – не б'ється, робить завжди д/з
- вміє чути та слухати
- вміє думати та дружити
- правила не вчить, а розуміє
- має будь-який талант і упирається у всьому
- прагне на краще і вірить у свої надії
- вміє мислити і нічого не боїться»
І це правда. Підписуємось під кожним словом.